Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

sobota, 1 stycznia 2011

Nie daj robić się swojemu doradcy finansowemu w konia

Doradcą finansowym może zostać dziś każdy, żadne przepisy prawa nie regulują tego zawodu. By nim być nie trzeba mieć wykształcenia ekonomicznego. W zasadzie niekonieczna jest nawet widza z tego zakresu, wystarczy być osobą komunikatywną i pomysłową, a także samodzielną i operatywną. Wypisz, wymaluj cechy dobrego sprzedawcy. Otóż to, doradca finansowy powinien umieć sprzedawać. Wszak z jego punktu widzenia kredyt bankowy to produkt jak każdy inny.

Zdaniem obserwatorów rynku na kpinę zakrawa fakt, że działalność taksówkarzy w naszym kraju podlega większym regulacjom niż działalność doradców finansowych. Dla tych ostatnich ciągle nie wprowadzono licencji, co budzi kontrowersje od lat.

W Polsce Kowalski przychodzący do brokera słyszy, że za poradę nie zapłaci ani grosza. Naiwny Kowalski wierzy, że pośrednicy pracują charytatywnie i bierze jego słowo za dobrą monetę. Oczywiście zyskiem z podpisanego kredytu z doradcą będzie musiał się podzielić bank. Zrekompensuje sobie to podwyższając opłaty.

Większość doradców finansowych podkreśla swoją niezależność. Cenią obiektywizm i brak konfliktu interesów. Trudno jednak o niezależność pośrednika związanego z konkretnym bankiem.

Wystarczy kilka sekund w internecie, by zorientować się, że Open Finance należy do holdingu inwestycyjnego Getin. Firma Xelion z kolei należy od Pekao, a właścicielem firmy Expander do niedawna był General Electric, który w Polsce posiada GE Money Bank.

Co robi doradca?

Odpowiedź klienta: Sprytnie wykorzystał to, że nie miałem czasu. Po pierwsze nie wyjaśnił mi niczego przed podpisaniem umowy przedwstępnej wiedząc, że potem nastąpi działanie pod presją czasu, które będzie mu sprzyjało. Irytującą manierą doradcy były nieprecyzyjne odpowiadanie na moje pytania. Pytałem o dokładną wartość kredytu, on mówił o procentach, wskaźnikach, ułamkach. Unikał też porównywania forsowanej oferty z produktami innych banków.

Jak doradca finansowy może zrobić z Ciebie balona?

Wypowiedzi klientów:

Witam!
Zostaliśmy oszukani przez agenta z firmy XYZ z Warszawy, podpisaliśmy dwie polisy na 100 tys. agent nas nie poinformował ze jest to składka regularna i trzeba płacić po 100 przez 5 lat, nie przedstawił też OWU, chcieliśmy odstąpić od umowy i w bezpiecznym terminie 60 przekazaliśmy odstąpienia agentowi z firmy XYZ on nie przekazał tych dokumentów do firmy ABC. Firma XYZ umywa ręce zgarnęli PROWIZJĘ! a klienta maję gdzieś! Powiedzieli nam że nie są przedmiotem w sprawie!!! Natomiast Towarzystwo ABC nie chce nam wypłacić naszych 100 tys. i co gorsza musimy wpłacać kolejne składki, jak nie to stracimy wszystko :( Przestrzegamy przed ty,i firmami!!!

Wojciech S. zamieszkały na terenie Kotnowa często przebywający w Grudziądzu, Płużnicy i okolicach pod pretekstem załatwienia dotacji w Unii Europejskiej, pożyczek jak i leasingów na różne dobra materialne pobiera zaliczki na poczet pracy, po czym urywa kontakt nie odbierając telefonów , nie pokazując się i bardzo często mówiąc że jest na spotkaniu gdy już odbierze i nie oddzwania . Oszukał dwóch członków rodziny na łączną kwotę ok 35 000 zł poprzez dokonanie zaboru mienia i nie oddanie. Teraz również z nimi unika kontaktu.
Marcin S. jest oszustem , który działa na terenie całego kraju. Pożycza pieniądze pod zastaw działek których nie jest właścicielem fałszuje dokumenty tak dobrze że nawet notariusze dają się nabrać.  Oszukał masę osób . Obecnie odsiaduje wyrok w więzieniu. Wyjątkowo bezczelny typ człowieka.

Pytanie: Czy wiesz dlaczego powyższe historie miały miejsce?

Odpowiedź: oszukane ofiary nie miały wiedzy finansowej.


Jeśli też jej nie masz, to strzeż się podobnych oszustów albo....dowiedz się jak dbać o własny interes, a nie o interes doradcy finansowego. Zyskaj pełną kontrolę nad swoimi inwestycjami i nie daj się więcej wpuszczać w maliny nieuczciwym ludziom z branży finansowej. Brak komentarzy: