Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

wtorek, 29 marca 2011

Euroimplant S.A. - debiut na GPW

Euroimplant przeniósł się dzisiaj z rynku New Connect, na rynek główny GPW. Transmisję z debiutu można było oglądać na żywo w internecie, którą oczywiście obejrzałem. Nie obyło się bez słów uznania dla zarządu oraz przemówień prezesa Andrzeja Kisielińskiego wraz z wiceprezesem Dariuszem Śladowskim. Debiut został tradycyjnie uwieńczony dźwiękiem giełdowego dzwonu. Prezes Kisieliński wymienił sukcesy Euroimplantu podczas działalności na rynku New Connect. Oczywiście można było się zastanawiać ile w tych słowach znalazło się prawdy, jednak była to sama prawda. Znam tą spółkę, bo posiadam jej akcje, dlatego mogłem skutecznie weryfikować słowa prezesa podczas jego wystąpienia. Muszę przyznać, że zarząd przez minione trzy lata nieźle się napracował, a efekty tej pracy już widać. Prezesi zapowiedzieli, że budowa laboratorium rozpocznie się już w kwietniu, a zgodnie z informacjami zawartymi w prospekcie emisyjnym zakończy się w listopadzie 2011 (budynek A) oraz w marcu  2012 (budynek B). 

Euroimplant posiada świetny zarząd z dużym potencjałem. Spotkałem się z opiniami, że Euroimplant jest spółką kiepską w porównaniu z innymi spółkami branżowymi, np. Mabionem, gdyż nie generuje jeszcze dodatnich wyników finansowych. "Nie od razu Kraków zbudowano" - wyniki pojawią się wraz z uruchomieniem produkcji przemysłowej w laboratoriach, których budowa rozpocznie się już na dniach. Na razie spółka położyła solidne fundamenty pod dalszą działalność opracowując świetne produkty, które spotkały się z akceptacją użytkowników końcowych.

Odnoszę wrażenie, że Euroimplant jest spółką nie zauważaną przez rynek pomimo dużych obrotów w handlu akcjami na rynku New Connect. Warto jednak mieć akcje tego podmiotu, bo stanie się on szczególnie atrakcyjny w momencie uruchomienia produkcji przemysłowej, co ma nastąpić w połowie 2012 roku.

Z analizą inwestycyjną spółki Euroimplant można zapoznać się w mojej książce - z tego względu nie zamieszczałem jej na blogu.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

witam,
czy nadal podtrzymuje Pan swoje pozytywne zdanie na temat spółki?
czy Pana zdaniem zarzad dotrzymał obietnic co do wprowadzenia opatrunków do sprzedaży?
Dziękuję.
Wesołych Świąt.

Tobiasz Maliński pisze...

Zarząd jak najbardziej realizuje przyjętą strategię - na razie do sprzedaży zostały wprowadzone tylko pilotażowe serie produktów - ich sprzedaż na większą skalę rozpocznie się po rozruchu laboratorium, które będzie wyposażone w okolicach III kwartału tego roku. Wesołych Świąt :).

Anonimowy pisze...

Dziękuję, za odpowiedź i poświecenie czasu, Wesołych Świąt.
pozdrawiam

Tobiasz Maliński pisze...

Pomyślałem, że temat zainteresuje akcjonariuszy EUI :). Wesołych Świąt