Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

sobota, 16 kwietnia 2011

Jak wybierać akcje spółek giełdowych?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ta strona opiera się o wyniki kwartalne, które mogą być przypadkowe. Po za tym pomija w ten sposób wszystkie nowe spółki, ponieważ one podają bilanse. Dlatego jest na niej sporo błędów.

Anonimowy pisze...

Wiem, że już sporo czasu minęło od publikacji tego wpisu, ale jestem stałym użytkownikiem serwisu, który omawiasz i irytują mnie ludzie piszący takie komentarze jak powyższy, dlatego postanowiłem zabrać głos.

Po pierwsze twierdzenie, że wyniki kwartalne mogą być przypadkowe jest oczywiście wyssane z palca, bo gdyby tak było to nikt nie zwracałby na nie uwagi, a tylko wszyscy czekaliby na wyniki roczne. A tak nie jest. Poza tym przez te kilka miesięcy, które korzystam z serwisu zauważyłem, że wyniki są aktualizowane po każdym raporcie, a więc jeśli np. spółka podała wyniki za 4 kwartał to najpierw one pojawią się w serwisie, a gdy za miesiąc pojawią się wyniki roczne, to dane zostaną skorygowane. Czyli jest tak jak być powinno.

Co do pomijania nowych spółek, to też tego nie zauważyłem. Wszystkie spółki na GPW, nawet te nowe, publikują pełne raporty. Być może autorowi poprzedniego posta chodziło o rynek New Connect, ale to trochę tak jakby mieć pretensje do motorówki, że nie potrafi jeździć po asfalcie. New Connect i GPW to dwa odrębne rynki, z odrębnymi zasadami publikowania wyników. Nie ma sensu porównywać spółek z jednego rynku z tymi z drugiego.

Przepraszam, że się uniosłem ale nie lubię, gdy ktoś się nie zna, a wypowiada jakby był nie wiadomo jakim ekspertem.