Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

czwartek, 21 lipca 2011

Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?

Mam zaszczyt poinformować wszystkich czytelników bloga o drugiej mojej książce, która ukaże się już niebawem (prawdopodobnie w połowie sierpnia) poświęconej oczywiście tematyce giełdowej. Nosi ona tytuł "Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?" i zostanie wydana w formie elektronicznej (e-book) przez wydawnictwo Dobry Ebook, z którym współpracowałem już w przeszłości. Z uwagi na formę publikacji książki jej cena będzie dużo niższa niż książek w wersji drukowanej (około 30 zł). Na stronie ofertowej e-booka znajduje się pole formularza, umożliwiającego zapisanie się na listę mailingową, której subskrybenci otrzymają e-mail z powiadomieniem o premierze książki. Każda zapisana osoba otrzyma również rabat w wysokości 10% na zakup e-booka. Myślę więc, że warto.

Książka ma dość przewrotny tytuł, a jej myślą przewodnią jest wyposażenie inwestora giełdowego w narzędzia, które pozwolą każdemu zadbać o własny interes nie "dotując" nadmiernie branży finansowej. Nieniejszy e-book jest poszerszenim i z pewnością uzupełnieniem książki "I Ty możesz zostać Warrenem Buffettem, czyli inwestowanie skoncentrowane na GPW".

W poprzedniej publikacji skupiłem się głównie na umiejętności analizowania danych ze sprawozdań finansowych, czyli na anlizie finansowej oraz ekonomicznej. W tej książce opisuję natomist o wiele konkretniej (jeśli w rachunkowości może coś być na 100% konkretne) sposoby czytania sprawozdań finansowych spółek giełdowych. Pokazuję również szereg bezsensownych kłamst, którymi karmi nas branża finansowa, a w które nie warto wierzyć. Książka Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział zawiera również rozdział poświęcony funduszom inwestycyjnym oraz analizie ich sprawozdań finansowych. Na wzór trzyetapowego algorytmu wyszukiwania spółek giełdowych z wykorzystaniem kryteriów finansowych opracowałem również bardzo skuteczny, i co najważniejsze prosty, sposób selekcji funduszy inwestycyjnych.

Zachęcam do przeczytania tej książki wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czytać sprawozdania finansowe oraz zacząć inwestować w oparciu o logiczne informacje, a nie tylko o słupki wykresów. Uważam nawet, że obecna książka powinna być czytana zanim ktokolwiek sięgnie po książkę "I Ty możesz zostać Warrenem Buffettem.....". Wszyscy czytelnicy, którzy znają moje pisarstwo wiedzą, że piszę wartościowo i przystępnie, co kontynuuję w tej kolejnej książce. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić wszystkich czytelników tego bloga do poszerzenia swoich horyzontów myślowych. Wszelkie komentarze po przeczytaniu książki są bardzo mile widziane.

Brak komentarzy: