Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

czwartek, 1 września 2011

Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział - premiera

Witajcie, nadszedł długo wyczekiwany przeze mnie dzień, tzn. premiera mojej drugiej książki, tym razem w wersji e-bookowej - Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział? Premiera była planowana na trzeci tydzień sierpnia, ale doszliśmy do wniosku z wydawnictwem, że lepiej będzie ją przełożyć właśnie na 1 września. Tak jak pisałem w poście, który był zwiastunem książki - wszyscy czyelnicy, którzy zapisali się na listę mailingową, aby otrzymać powiadomienie o dzisiejszej premierze, dostaną rabat na zakup książki :). Cena jest dość przystępna, bo wynosi tylko 27,70 zł za 200 stron wartościowej wiedzy.
Po co napisałem tą książkę?

Książka powstawała od maja do czerwca 2011, a pomysł na jej napisanie wpadł mi do głowy zupełnie przez przypadek. Chciałem w tamtym czasie coś "skrobnąć" ;), ale nie za bardzo wiedziałem co, i nagle zdałem sobie sprawę, że mogę napisać książkę, w której pokażę w jaki sposób inwestować samodzielnie na giełdzie osobom, które myślą że jest to zajęcie przeznaczone tylko i wyłącznie dla ludzi z dużą wiedzą i doświadczeniem. Celem książki jest pokazanie, że powierzanie pieniędzy tzw. finansowym ekspertom nie ma sensu i jest zbyt kosztowne, bowiem oni mają na względzie swój własny interes, a nie Twój. Książka opowiada tak na prawdę o tym...

...jak wziąć inwestycje giełdowe w swoje ręce.

Moja pierwsza książka była poświęcona w rzeczywistości analizie finansowej, natomiast pozycja - Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział? - koncentruje się na podstawach czytania sprawozdań finansowych oraz ogólnym podejściu do inwestowania. Opisałem unikalny podział ryzyka inwestycyjnego, którego nie znajdziesz nigdzie indziej oraz wyjaśniam między innymi, dlaczego rynek finansowy nie jest efektywny.

Mało tego...

Poświęciłem jeden rozdział funduszom inwestycyjnym oraz umiejętności ich wybierania spośród, na prawdę, dużego grona tych instytucji. Zaprezentowałem trzy proste kroki, które może wykonać każdy, aby sprawdzić czy opłaca się inwestować w dany fundusz inwestycyjny. Nie jest to jednak metoda bazująca wyłącznie na historycznym przyroście wartości jednostki uczestnictwa.

Wszyscy czytelnicy książki I Ty możesz zostać Warrenem Buffettem, czyli inwestowanie skoncentrowane na GPW, znają mój przystępny styl pisarski, dlatego myślę, że i obecna książka przypadnie Wam do gustu.

Zawsze pamiętaj, że:

zasoby sygnowane moim nazwiskiem, a więc blog, książki, artykuły itd. zawierają wzajemnie uzupełniające się informacje, które pozwolą Ci zyskać pełną kontrolę nad swomi inwestycjami giełdowymi. Nie sposób czasem uniknąć małych powtórzeń informacji, które są jednak konieczne do pełnego zrozumienia komplementarnych zagadnień. Jest to też badzo dobra okazja do utrwalenia wiedzy.


Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko zachęcić Was do zapoznania się z moją najnowszą książką - Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?


Brak komentarzy: