Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

niedziela, 18 września 2011

Wasze spółki - podsumowanie

Na początku pragnę Wam serdecznie podziękować za zainteresowanie poprzednim postem. Na prawdę nie przypuszczałem, że pojawi się aż ponad 100 komentarzy, to kolejny absolutny rekord tego bloga. Ranking spółek zwycięskich wraz z ilością głosów na nie oddanych przedstawia się następująco:

Sadovaya Group 28 głosów
PKM Duda 11 głosów
Lubawa 9 głosów
Fam 5 głosów
Assecopol 4 głosy
Pekaes 4 głosy
Synthos 3 głosy
KOV 3 głosy
Mieszko 3 głosy
PBG 2 głosy
Ekoeksport 2 głosy
KSG Agro 2 głosy
Mostostal Warszawa 2 głosy
ABC Data 2 głosy

Jak widać lista powyższych spółek jest dość obszerna, więc do końca tego roku pracy dla Was z pewnością mi nie zabraknie. Dotychczasowe doświadczenie podpowiada mi, że na analizę jednej spółki potrzebuję od 1 do 2 tygodni w zależności od ilości sprawozdań finansowych. Poświęcam jeden dzień na analizę jednego, rocznego sprawozdania finansowego. Około trzech dni zajmuje mi zapoznanie się z prospektem emisyjnym, natomiast po jednym dniu potrzebuję na przeczytanie bieżących, tzn. kwartalnych i półrocznych sprawozdań finansowych oraz na stworzenie klipu i jego opublikowanie w blogu.

Mogę śmiało obiecać Wam, że analiza zwycięzcy, tzn. Sadovaya Group ukaże się we wtorek 27.09.2011. Jest to termin ostateczny, dlatego uwzględniam ewentualną możliwość wcześniejszego opublikowania stosownej analizy. Jako, że zauważyłem iż chcecie bym porównał działalność Sadovaya Group z działalnością Bogdanki oraz JSW, będę musiał zerknąć również do odpowiednich dokumentów tych spółek. Ostateczna prezentacja może więc nawet mieć objętość 45 minut, ale myślę, że zmieszczę się w 30 minutach. Analizy kolejnych spółek będą pojawiać się we wspomnianych odstępach czasowych w kolejności wynikającej z ilości oddanych na nie głosów. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zaprosić Was za około 1,5 tygodnia na klip poświęcony omówieniu działalności grupy kapitałowej Sadovaya.

2 komentarze:

Greg pisze...

Dziękujemy bardzo i czekamy z niecierpliwością na ciekawe opracowanie

Anonimowy pisze...

Za krótko na rynku, żeby można coś trafnego napisać. Szkoda/huberton