Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

niedziela, 23 października 2011

Czy byłoby wam TO potrzebne?

Zastanawiałem się ostatnio nad stworzeniem Facebookowego fanpage'a dla tego bloga. Patrząc jednak na statystyki odwiedzien bloga zauważyłem, że docieracie do moich analiz nawet pomimo braku istnienia na chwilę obecną fanpage'a. Osoby, które mają mnie w znajomych na Facebooku na bieżąco widzą co się dzieje na tym blogu, ponieważ wrzucam na swoją tablicę na bieżąco odpowiednie linki. Czy jednak pomimo tego chcielibyście, by powstał fanpage tego bloga? Czy, przede wszystkim, jest on Wam potrzebny? Nie chciałbym tworzyć fanpage'a, tylko po to, żeby istniał i nikomu się nie przydawał, dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.


Druga sprawa - w swoich książkach opisuję różne najważniejsze wskaźniki analizy finansowej, które każdy inwestor powinien znać. Istnieje jednak cała masa innych wskaźników, które moim zdaniem mają o wiele mniejszą wartość informacyjną i znaczenie niż te, o których piszę w książkach, ale również mogą się przydać inwestorom. Planuję publikować na blogu instruktażowe klipy video jak używać i interpretować właśnie te pozostałe wskaźniki. Będę oczywiście udostępniał ich wzory, podawał przykłady ich obliczania z wykorzystaniem sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW i rynku New Connect.

Trzecia sprawa - dostaję od Was maile, w których pytacie się mnie jak postrzegam wypłacalność spółek emitujących obligacje na rynku Catalyst - w odpowiedzi na te maile, planuję opublikować na blogu również serię klipów w których pokażę jak analizować i oceniać zadłużenie emitentów obligacji i jak podejmować decyzje związane z zakupem tych papierów wartościowych. Ostatecznie będę również wrzucał na blog od czasu do czasu analizę zadłużenia konkretnej spółki z rynku Catalyst.

Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie związane z tym co chcielibyście zobaczyć na tym blogu, a co wiąże się z analizą fundamentalną, sprawozdaniami finansowymi spółek giełdowych oraz możliwością ich wykorazystania podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych, piszcie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

4 komentarze:

Tomasz pisze...

O temat inwestowania w obligacje będzie ciekawy bo osobiście nie znam żadnej pozycji która porusza dokładniej ten temat. Także dziękuję za ten pomysł:)
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Mam twoją książkę którą czytam i coraz bardziej mnie ona wkurza, za dużo robisz skrótów myślowych i innych takich, może jakbyś pokazał to na video by było to bardziej zrozumiałe, pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Zrobisz jak uważasz , dobrze że pytasz ,ja jestem na nie.

Student pisze...

Witam
Fanpage daje trochę ruchu na blogu, a czy jest przydatny dla czytelników to jeszcze nie zauważyłem.
Klip na temat analizy wypłacalności to jak dla mnie ciekawy pomysł. Na pewno zajrzę.
Pozdrawiam