Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

wtorek, 27 grudnia 2011

Dlaczego Twój makler....o co tak na prawdę chodzi w tej książce

Książka Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział? staje się coraz popularniejsza, jednak ludzie, którzy chcą ją przeczytać pytają mnie o co tak na prawdę w niej chodzi. Postanowiłem stworzyć krótki klip video, w którym tłumaczę istotę tej książki oraz cel który przyświecał mi przy jej tworzeniu.

 


 
Obejrzyj ten klip w serwisie YouTube.com

 
Transkrypt

Pobierz w pliku PDF

Witam, Tobiasz Maliński z tej strony, autor bloga TobiaszMalinski.pl. Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Ci co nieco na temat mojej, jednej z najnowszych książek – Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział? Jest to książka która ukazała się już w formie ebooka kilka miesięcy temu, natomiast obecnie będzie wydana, w zasadzie już można ją nabyć w wersji drukowanej. Być może miałeś okazję czytać  tę książkę więc wiesz o czym ona jest. Wersja drukowana jest o tyle lepsza, że została zaktualizowana o pewne nowe informacje, które jeszcze się nie pojawiły w wersji ebookowej i w tym video pokażę Ci jaka idea przyświecała mi przy tworzeniu tej książki, i po co w ogóle ją napisałem.

Jak instytucje finansowe Cię wyzyskują?

W książce mówię o trzech takich zagadnieniach tematycznych. Pierwszym aspektem, pierwszą płaszczyzną są instytucje finansowe. Jest to ogół instytucji finansowych, one są reprezentowane przez tego tytułowego maklera. Jest zbiór wszelkiego rodzaju kłamstw finansowych i bajek finansowych. Oraz jesteś Ty. I teraz jak to wszystko działa? Ty wierzysz, przyjmijmy, że jeżeli jesteś przeciętnym Kowalskim to prawdopodobnie wierzysz, w te bajki finansowe i postrzegasz wszystko przez pryzmat kłamstw finansowych oraz bajek finansowych, które zostały, mogę tylko podejrzewać, stworzone przez instytucje finansowe, po to by służyły właśnie instytucjom finansowym. Kierujesz do instytucji finansowych swoje pieniądze. A one wracają do Ciebie w o wiele mniejszym strumieniu. One wrócą, ale nie w takim strumieniu w jakim by wrócić mogłyby. Przyjmijmy teraz, że tego nie ma – nie postrzegasz instytucji finansowych przez pryzmat bajek oraz kłamstw finansowych, tylko wykorzystujesz je dla swoich potrzeb. Oczywiście kierujesz do nich swoje pieniądze, ale jeszcze więcej pieniędzy wraca do Ciebie.

Przestań wierzyć w te mity

Książka – Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział? - jest książką dość wpisującą się w obecne realia, ponieważ dzisiaj funkcjonuje właśnie ten pierwszy model. Instytucje finansowe są oczywiście dla ludzi, ale w dzisiejszych czasach to się powoli zmienia, ludzie tak naprawdę zaczęli istnieć dla instytucji finansowych. Czas z tego modelu, postrzegania finansów przez pryzmat kłamstw oraz bajek finansowych, które służą instytucjom finansowym, przejść do tego drugiego modelu. Do modelu, gdzie tych bajek nie ma i gdzie wykorzystujemy instytucje finasnowe dla swoich własnych potrzeb, i dla swoich własnych zysków. Ruch Occupy Wallstreet, który obecnie działa, właśnie przeciwdziała w jednym ze swoich postulatów przeciw temu modelowi, gdzie to ludzie są dla instytucji finansowych, a nie odwrotnie. Nie może być tak, że to ogon kręci psem. Instytucje finansowe są pożyteczne, nie wyobrażam sobie istnienia gospodarki rynkowej bez nich, ale to powinny służyć nam, a nie my im.

Z książki dowiesz się...

Więc w książce skupiam się przede wszystkim na tym jak:
  • działają instytucje finansowe,
  • jak one wykorzystują przez pryzmat kłamstw finansowych i bajek finansowych zasoby zwykłych ludzi oraz
  • mówię jak temu przeciwdziałać, jak zacząć dbać o własny interes.
Czyli w książce poruszam, tak jak mówiłem trzy płaszczyzny, trzy obszary -
  • instytucji finansowych,
  • kłamstw i bajek finansowych,
  • Ciebie, czyli przeciętnego Kowalskiego, który może zacząć dbać o własne finanse
i pokazuję jak to zrobić. Jak przestać wierzyć w finansowe kłamstwa i bajki oraz jak zacząć dbać o własny interes najpierw, a potem o interes instytucji finansowych.
 
Tu znajdziesz tą książę

Moją najnowszą książkę można pobrać  wchodząc na, odwiedzając mój blog TobiaszMalinski.pl. Wybieramy z menu po prawej stronie zakładkę książki, które napisałem i tutaj mamy – Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?, to jest wersja drukowana, to jest wersja ebookowa. Polecam drukowaną, bo jest zaktualizowana. Klikamy w okładkę i przechodzimy na stronę sklepową. Akurat książka znajduje się w promocji i możemy ją oczywiście zakupić. Gorąco polecam zakup mojej najnowszej książki, ponieważ jest ona książką należącą do książek uświadamiających oraz wyposażającą Cię z narzędzia dzięki którym zaczniesz dbać o własny interes finansowy i przestaniesz karmić instytucje finansowe niepotrzebnymi pieniędzmi. Zadbasz wpierw o siebie, a potem o wszystkich finansistów, którzy czyhają na Twoje pieniądze, bo oni na tym oczywiście zarabiają. Zachęcam Cię, tak jak już mówiłem do nabycia mojej książki, w sposób, który pokazałem oraz do regularnych odwiedzin mojego bloga znajdującego się pod adresem http://www.tobiaszmalinski.pl/. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia w następnym nagraniu.

 
Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

Brak komentarzy: