Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

sobota, 3 grudnia 2011

Emitować czy nie emitować?

Rozwadnianie kapitału zakładowego nie jest korzystnym zjawiskiem z punktu widzenia inwestora nawet jeśli nowym emisjom akcji towarzyszy prawo poboru. Ile w końcu można pompować pieniędzy w spółkę, tym bardziej jeśli nie znajduje się już ona na wczesnym etapie rozwoju? Inwestycja kiedyś musi przynieść zyski. Przeciwnikiem pozyskiwania kapitału poprzez niekończące się nowe emisje akcji jest również Robert Galewski - autor bloga Szkoła Akcji - który poprosił mnie o wyrażenie swojej opinii na temat nowych emisji akcji w spółkach giełdowych. Moją opienię wykorzystał w swoim najnowszym poście Emisje akcji - opinie inwestorów długoterminowych. Oprócz mnie w poście Roberta, wypowiedział się również jeden z moich znajomych blogerów - Albert "Longterm" Rokicki. Zachęcam do lektury tego posta  :).

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

4 komentarze:

Alex pisze...

Hej Tobiasz

Moglbym prosic abys zatrzymal sie chwile i podzielil sie spostrzezeniami dotyczacymi spolki Virtual Vision z NC.

Pytam o ewentualne zakupy teraz w perspektywie 3 lat.

Pozdrawiam

Czytelnik

Tobiasz Maliński pisze...

Przejrzałem stonę internetową spółki i w sumie zastanawiam się czy ona zamierza produkować filmy czy sprzedawać swój system do modelowania postaci:), a może jedno i drugie. Produkowanie filmów to jakby nie było show biznes - ruletka, albo się trafi w gust odbiorców albo nie, trudna braża moim zdaniem. Co do samego systemu to założę się, że takie już istnieją, przecież każda firma produkująca gry komputerowe musi jakoś przenosić ruchy żywych postaci do świata wirtualnego. Szczerze mówiąc ja bym w tą spółkę nie inwestował, bo jak dla mnnie branża w której ona działa jest dość dynamiczna i miałbym problemy z przewidzeniem przyszłych perspektyw spółki. Ale to tylko moje zdanie :).

Anonimowy pisze...

Witam. Kiedy można oczekiwać analizy Asseco Poland?

TobiaszMalinski.pl pisze...

Na razie nicczego nie analizuję, bo po prostu nie mam czasu, kończę trzecią książkę, a w planach mam już kolejną :). Zobacze jednak co da się zrobić .