Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

poniedziałek, 19 grudnia 2011

Powiązani z Karkosikiem atakują

Po opublikowaniu poprzedniego postu poświęconego spółce Serenity S.A., przeszukałem internet pod kątem różnych informacji na jej temat oraz planów spółki na przyszłość. Okazuje się, że z przeszłych, kwartalnych sprawozdań finansowych napłynęły pewne nieścisłe informacje w porównaniu do danych pochodzących z innych źródeł, lub odwrotnie?Nie otrzymałem odpowiedzi od spółki na e-mail, który zacytowałem w poprzednim poście, dlatego postanowiłem dowiedzieć się czegoś na własną rękę. Oto co znalazłem:
  • spółka zależna względem spółki Serenity S.A., mianowicie Serenity Nieruchomości Sp. z o.o. ma zadebiutować na rynku New Connect, co może nastąpić nawet w przyszłym roku,
  • ze sprawozdań kwartalnych Serenity S.A. wynikało, że spółka ma zamiar uruchomić pierwszy dom opieki dla seniorów w III kwartale 2012 roku; z wywiadu z dyrektorem zarządzającym spółki, panem Markiem Byliną, wynika że spółka chce w tym terminie dopiero rozpocząć budowę pierwszej tego typu placówki; jako, że budową tej placówki ma się zająć spółka Serenity Nieruchomości  Sp. z o.o., a Serenity S.A. nie konsoliduje sprawozdań finansowych, nie można z punktu widzenia sprawozdawczości sprawdzić czy inwestycja jest obecnie realizowana czy nie.

Z najnowszego komunikatu spółki wynika, że spółka mLife Sp. z.o.o., z którą powiązany jest pan Dawid Karkosik, nabyła do dnia 30 listopada 2011 roku akcje Serenity S.A. uprawniające do wykonywania 4,8% głosów na WZA. Wychodzi więc na to, że po Allianz TFI, spółka mLife Sp. z o.o., jest drugim znaczącym inwestorem w Serenity S.A.

Na polskim rynku pojawił się pierwszy konkurent spółki Serenity, tzn. spółka Continuum Care, która pozyskała inwestora instytucjonalnego w postaci  funduszu MCI Bio Ventures, o czym poinformowała Rzeczpospolita. Continuum Care chce uruchomić swój pierwszy dom opieki dla seniora w roku 2013. Jeśli Serenity rzeczywiście prowadzi obecnie proces inwestycyjny, to zdąży z uruchomieniem swojego domu opieki - Sygnity - przed spółką Continuum Care. 

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Sygnity Serenity?Pozdro

Tobiasz Maliński pisze...

Serenity to spółka, a Sygnity to planowana nazwa pierwszej placówki opieki dla seniorów.

Anonimowy pisze...

http://www.parkiet.com/artykul/1154627-Balticon-i-Serenity-podkrecily-swe-wyceny.html

i kurs leci w dół, ciekawe dlaczego

Anonimowy pisze...

http://blogi.bossa.pl/2011/12/20/takie-%E2%80%98numery%E2%80%99-tylko-na-newconnect/

Anonimowy pisze...

Tobiasz co myślisz o wcześniejszych wpisach i co to mówi o sytuacji spółki?

Tobiasz Maliński pisze...

Widziałem wczoraj te artykuły :). Nie jest to sytuacja korzystnie wpływająca na wizerunek spółki, ale z punktu widzenia akcjonariatu Serenity w zasadzie nikt nie ucierpiał: spółka prawdopodobnie pozbyła się akcji Balticonu bo po co miałaby je trzymać? Prawdopodobnie na tym zarobiła, a jedynym poszkodowanym jest tutaj Balticon. To, że kurs akcji Serenity spada jest po prostu spowodowane sytuacją rynkową, obecnie na tej spółce nie występują duże obroty (oczywiście jak na Serenity). Sam nie lubię takich sytuacji bo Prezesi zarzekali się przed Private Placement, że nie będą wdawać się w żadne manipulacje ani kreatywną księgowość, a tu się okazuje co innego.

Obecnie stery spółki przejmuje chyba Karkosik, a prezes Nalepa ze spółki powoli wychodzi. Byleby tylko spółka dotrzymała swoich obietnic w zakresie rozwoju...bo działa w naprawdę ciekawej branży i ma dobry pomysł biznesowy :).

Anonimowy pisze...

Dlaczego wskaźniki dla spółki serenity np. c/wk są podawanie różnie na różnych portalach? komu wierzyć?
tu c/wk = 17,2 - GWPInfosfera link:

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=20&_Lang=&_ISIN=PLSRNIT00018&_SOID=23&_CheckSum=1454638518

natomiast stockwatch podaje wskaźnik o rząd wielkości niżej tzn. c/wk = 1,53 - link:

http://www.stockwatch.pl/gpw/serenity,wiadomosci,wskazniki.aspx

Tobiasz Maliński pisze...

GPW Infostrefa źle ma wyliczony ten wskaźnik. Ilość akcji Serenity to 416 613 760, natomiast wartość księgowa wynosi 2,18 mln zł (przynajmniej tak wynika z danych GPW infostrefy). Jeśli podzielić wartość księgową przez ilość akcji to wyjdzie 0,005 zł na akcję :). Mało. Ja jednak proponuję coś innego - wystarczy zerknąć do sprawozdania za III kwartał 2011 roku, żeby poznać w miarę akutalną wartość księgową która jest de facto wielkością kapitałów własnych i wynosi 21 797 749,24 zł. Dzieląc tą sumę przez ilość akcji czyli 416 613 760, otrzymujemy 0,05 zł, czyli 5 groszy na akcję. Obecna cena akcji to 8 groszy, więc wychodzi na to, ze C/Z wynosi 8/5, czyli 1,6. Wychodzi na to, że w StockWatchu policzyli ten wskaźnik dobrze. Tak na przyszłość najlepiej wierzyć sobie i własnym wyliczeniom :).

Tobiasz Maliński pisze...

Apropos wskaźników C/Z i C/WK, polecam ten post na innym blogu o analizie fundamentalnej:
http://fundamentalna.blogspot.com/2011/07/wskazniki-analizy-fundamentalnej-zroda.html

Anonimowy pisze...

Ciekaw jestem Twojego komentarza do tego co się dzieje w spółce

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,SERENITY-SA-Nabycie-znacznego-pakietu-akcji-42012,wid,14136783,wiadomosc.html?ticaid=1daf4

Tobiasz Maliński pisze...

Raport do którego podałeś link jest konsekwencją tego raportu:
http://newconnect.pl/index.php?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=SRT&id=25401&id_tr=1

W Serenity zmienił się główny akcjonariusz, którym teraz jest spółka Markom Invest (coś a'la fundusz PE/VC):
http://www.markominvest.pl/firma/grupa-markom

Markom Invest inwestuje głównie w spółki high-tech. Obecnie posiada mało inwestyci w swoim portfelu, co uzasadnione jest krótkim okresem istnienia spółki (od roku 2009):
http://www.krs-online.com.pl/markom-invest-sp-z-o-o-krs-313495.html

Na powyższej stronie można kupić sprawozdanie finansowe Markom, co oczywiście uczyniłem i na dniach zamieszczę więcej informacji o tej spółce w blogu :)

Anonimowy pisze...

Chciałbym zapytać co z obiecanym raportem o NORDSTONE?? Mogę liczyć że się pojawi?

Tobiasz Maliński pisze...

Post na ten temat już jest na blogu, z tym że opisałem w niej spółkę Markom Invest, bo do samej spółki Nordstone nie jestem w stanie się dostać, póki co :)

http://www.tobiaszmalinski.pl/2012/01/nowy-akcjonariusz-serenity-sa-markom_06.html