Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

czwartek, 1 grudnia 2011

Rekordowy zysk PKO BP - skąd się weźmie?

Wczoraj przeczytałem w następującym artykule, że PKO BP w tym roku wypracuje zysk przekraczający zysk wypracowany w roku poprzednim w wysokości 3,2 mld zł. Tak się złożyło, że również niedawno analizowałem stabilność polskiego sektora bankowego pod kątem zarządzania ryzykiem bankowym. Dowiedziałem się o zmianach polityki rachunkowości banku PKO BP w tym roku i zacząłem się zastanawiać na ile może mieć ona związek z prognozowanymi, rekordowymi wynikami finansowymi...

Zawartość klipu:

0:00 – 1:48 - dlaczego warto czytać politykę rachunkowości spółki giełdowej?

1:49 – 3:52 - spadek przyrostu kredytów zagrożonych w I kwartale 2011 roku w sektorze bankowym spowodowany zmianą polityki rachunkowości PKO BP.

3:53 – 6:41 - zakres zmiany polityki rachunkowości przez PKO BP.

6:42 – 10:42 - jak postrzegać zmiany w polityce rachunkowości wprowadzone przez bank?

10:43 – 12:45 - zakończenie.


Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

3 komentarze:

Moje Kreski pisze...

gratuluje, świetne video! Przyznam szczerze, że nawet bardziej wole Twoje filmy nazwijmy "dydaktyczne" niż stricte analizy spółek. Dowiedziałem się czegoś, czego nie wiedziałem także wielkie dzięki :) Co do Twojej negatywnej oceny zachowania PKO BP w tym kontekście to nie szedł bym z tym tak daleko, bo jeżeli bank ma możliwość w ramach obowiązującego prawa i swojej własnej trzeźwej oceny obniżyć swoje rezerwy na kredyty (zmniejszyć kapitał niepracujący czyli koszt) to uważam to za racjonalne zachowanie w warunkach wolnego rynku. Ze swoich źródeł wiem, że PKO jest jednym z tych banków które nie zmieniłby sobie tego "od czapy" narażając Bank na wyraźne zwiększenie ryzyka tylko po to żeby pokazać trochę lepszy wynik. Na pewno podkręca to wynik i faktycznie można zapytać czemu teraz a nie wcześniej w trakcie prosperity. W każdym razie nic nie jest całkowicie białe lub czarne :) Tak czy siak, super film.

Tobiasz Maliński pisze...

Teraz będę wrzucał właśnie tego typu klipy, bo ich przygotowanie nie zabiera tak dużo czasu jak pełne analizy spółek. Masz rację, że bank tak duży bank nie mógłby sobie zmienić wg własnego widzi mi się polityki kredytowej, ale powinien po prostu bardziej ten temat rozwinąć w sprawozdaniu, wtedy nikt nie miałby wątpliwości, z KNFem na czele :).

Rozsądny pisze...

Szkoda, że już więcej takich filmów ostatnio już nie ma na blogu.