Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

wtorek, 3 stycznia 2012

Cała prawda o spółkach z GPW, czyli analiza finansowa dla leniwych

Patrząc na spółkę giełdową, co widzisz? Większość ludzi widzi głównie akcje, czyli papiery wartościowe, a nie dostrzegają realnego biznesu za nimi stojącego. Fora dyskusyjne poświęcone inwestycjom giełdowym pełne są utyskiwań użytkowników, którzy czują się pokrzywdzeni przez zły rynek oraz przez nieuczciwe spółki giełdowe. Tylko czy słusznie? Wielu tragedii finansowych na rynku giełdowym można byłoby uniknąć gdyby tylko inwestorzy chcieli poznać lepiej spółki, których akcje planują nabyć. Zajrzenie do sprawozdania finansowego to jedna sprawa, natomiast wyciśnięcie z niego wszystkiego co najlepsze jest już zupełnie inną kwestią. Patrząc na liczby w sprawozdaniu finansowym inwestor dowiaduje się wiele, ale to nie wszystko, może bowiem wiedzieć jeszcze więcej. Może dotrzeć do informacji, do których innym inwestorom nie chcę się docierać. Musi tylko wiedzieć jak to zrobić, co wyjaśniam w poniższym klipie video:
Obejrzyj ten film w serwisie YouTube.com.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

6 komentarzy:

Sebastian Cezary pisze...

Fajny wpis, ale proponuję pomyśleć o zainwestowaniu w choćby tablet najtańszy graficzny, takim piórkiem pisanie w filmikach będzie wygodniejsze, szybsze i czytelniejsze :)

Tobiasz Maliński pisze...

I tu Cię zaskoczę, mam już na oku ciekawy tablet - Wacom Bamboo Pen - kosztuje coś koło 300 zł i jest wystarczający do wirtualnego pisania :).

Robert Galewski pisze...

http://www.ceneo.pl/14214262
W zupełności wystarczy Ci to robienia rysunków do bloga, a po co płacić 300, skoro sklepy z dobrymi opiniami sprzedają go poniżej 250:-)

Tobiasz Maliński pisze...

Oo, nawet nie widziałem tych tańszych :). Dzięki za link - musiałbym za nie długo kupić ten tablet, bo rysowanie myszą po ekranie jest rzeczywiście trochę toporne :).

Robert Galewski pisze...

Ogranicz się do sklepów z dobrymi opiniami, wtedy masz pewność, że nie kupujesz u oszusta. Można na tym zaoszczędzić spore pieniądze przy kupnie droższego sprzętu:-)

Tobiasz Maliński pisze...

W dzisiejszych czasach nie opłaca się oszukiwać w necie, bo zaraz poleciałyby negatywne opinie :). Rozejrze się na Ceneo i kupie to co trzeba - w końcu lepiej będzie się wszystkim oglądać moje filmy, a mi lepiej będzie się tłumaczyć różne zagadnienia :).