Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

środa, 25 stycznia 2012

Giełda Papierów Wartościowych dla Bystrzaków

giełda papierów wartościowych dla bystrzaków
Witajcie, dzisiaj skończyła się przedsprzedaż w wydawnictwie Helion mojej drugiej książki - Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?, Ci z Was, którzy zdążyli ją zamówić, nabyli ją taniej :). Jednak nie chcę tutaj pisać o mojej drugiej książce, ponieważ tak się składa, że kończe już pisać trzecią książkę poświęconą inwestycjom giełdowym, która będzie nosiła tytuł - Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków...tak, tak, jest to polskie wydanie amerykańskiej serii - For Dummies.

Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków będzie książką przeznaczoną dla całkowicie początkujących osób, które nie wiedzą czym jest giełda i jak się zabrać do inwestycji. Będzie poruszała nie tylko zagadnienia związane z inwestowaniem, ale również ze spekulowaniem. Zanim ją napisałem postanowiłem osobiście sprawdzić z jakimi problemami borykają się początkujący gracze oraz inwestorzy, chcący zająć się giełdą, więc książka będzie uwzględniała problemy realnych ludzi.


Jak tak patrzę na cały swój dorobek autorski to muszę powiedzieć, że zacząłem tworzyć trochę od końca:
Niestety poziom wiedzy finansowej polaków jest niski, w związku z tym moja trzecia książka trafi w gusta bardzo szerokiego grona (wiem to już z opinii swoich znajomych, tych, zainteresowanych inwestowaniem). Jednak nie wszyscy zawsze będą początkującymi adeptami inwestycji giełdowych - kiedyś zdobędą szerszą wiedzę i będą poszukiwali czegoś ambitniejszego - dla takich ludzi przeznaczone są moje dwie dotychczasowe książki.

Obecnie na rynku znajdują się dwie dość popularne pozycje poświęcone podstawom giełdowym - książka Marcina Krzywdy oraz książka Adama Zaremby. Tę drugą pozycję czytałem, mam ją nawet w domu, jednak ma ona pewną wadę - widać z kilometra, że napisała ją osoba z branży finansowej. Niestety pełno w niej giełdowych mitów, np.:
  • dywersyfikacja jest głównym sposobem zabezpieczania się przed ryzykiem,
  • analiza portfelowa jest bardzo ważna,
  • ogólnie ważniejszy jest papier wartościowy niż realne przedsiębiorstwo za nim stojące.
Książka Adama Zaremby jest bardzo popularna, o czym świadczy w zasadzie jej nieprzerwana obecność na liście bestsellerów Onepress. Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków obfituje w konkretne przykłady z życia wzięte oraz autorskie rady, które poparte są moim doświadczeniem. Myślę, że ta książka będzie stanowiła niezłą konkurencję dla książek już istniejących, które są dość schematyczne. Czy tak się okaże w rzeczywistości? Mam podstawy by być optymistą, ale wszystko się wyjaśni już niebawem.

Proces wydawniczy potrwa pewnie z 3 lub 4 miesiące, także książki GPW dla bystrzaków możecie się spodziewać w okolicach maja lub czerwca tego roku. Planuję urządzić na blogu i facebooku konkurs, w którym do wygrania będą trzy egzemplarze tej książki opatrzone moim autografem. Jeśli jesteś początkujący na giełdowym parkiecie, "polub" już teraz mój profil facebookowy, by wziąć udział w konkursie. O szczegółach będę informował na bieżąco.


PS. Jeśli chcesz nauczyć się, podobnie jak ja, jak pozyskiwać informacje z niestadardowych źródeł na temat swoich inwestycji, zajrzyj tutaj.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

4 komentarze:

Ty pisze...

Brawo Tobiasz. Życzę dalszych sukcesów i publikacji :)

Tobiasz Maliński pisze...

Na razie nie dziękuję ;), jak wpadną mi do głowy ciekawe pomysły to będą następne książki :).

Maklers pisze...

super Tobiaszu. Młody wiek i już 3 książka idzie. W takim tempie to wyprzedzisz wszystkich! :) Trzymam kciuki i pozdrawiam. Mariusz

TobiaszMalinski.pl pisze...

Z tą trzecią książką jest na razie najwięcej roboty, bo ona jest najbardziej obszerna (ponad 300 stron :))