Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

środa, 25 kwietnia 2012

Astarta Holding - skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2011


Rok 2011 był kolejnym świetnym rokiem dla Astarty, choć wyniki finansowe cechowały się niższym tempem przyrostu niż przychody ze sprzedaży, to rentowność holdingu była wciąż wysoka. Wpływ na trochę mniej korzystne zmiany wyników finansowych Astarty miały pewne czynniki jeszcze z wcześniejszego sezonu. Jakie to były czynniki? Odpowiedź znajdziesz w video.

Zawartość klipu:

0:00 - 0:50 - wprowadzenie

0:51 - 1:47 - struktura asortymentowa Astarty w latach 2010-2011

1:48 - 2:49 - zasób ziemi uprawnej w roku 2011 oraz wielkość produkcji buraka cukrowego

2:50 - 4:40 - wydajność 1 ha ziemii uprawnej; wielkość produkcji cukru

4:41 - 6:18 - wysoki współczynnik ekstrakcji cukru oraz spadek zużycia energii do roku 2015

6:19 - 7:53 - perspektywy dla cen cukru

7:54 - 9:30 - dobre perspektywy dla sektora mlecznego

9:31 - 17:15 - omówienie najważniejszych wielkości majątkowo-wynikowych; ocena rentowności kapitału własnego (ROE), marży zysku operacyjnego oraz marży zysku netto

17:16 - 19:13 - struktura przychodów ze sprzedaży oraz kosztów rodzajowych Astarty w roku 2011

19:14 - 23:26 - ocena rentowności segmentów działalności Astarty - segmentu cukrowniczego, zbożowego oraz mlecznego

23:27 - 26:51 - płynność Astarty w roku 2011 - niższa niż w roku 2010, czym była spowodowana?

26:52 - 29:50 - podsumowanie


Dodatkowe zasoby:PS. Jeśli chcesz nauczyć się, podobnie jak ja, jak pozyskiwać informacje z niestadardowych źródeł na temat swoich inwestycji, zajrzyj tutaj.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

6 komentarzy:

łysy pisze...

Witam,
Tobiasz czy mógłbym Cię prosić o podobna ocenę firmy SADOVAYA, którą charakteryzowałeś dłuższy czas temu? odnieś się do wyników za 2011 które już za dwa dni oraz do obecnej wyceny spółki, jej kursu na gpw itp.

Andrzej

Tobiasz Maliński pisze...

Hej, ok, jak beda wyniki Sadovaya, to w przyszłym tygodniu coś wrzucę na jej temat :). Nie znam jednak tej branży tak dokładnie jak branży rolnej, więc wycena może być trochę mniej dokładna, ale postaram się żeby była w miarę rozsądna :).

Anonimowy pisze...

A można prosić o kilka słów na temat GTC? Tam będą prawa poboru. Nie wiem czy kupować akcje teraz ( i wykorzystać prawa poboru) czy zaczekać aż wszystkie akcje nowej emisji będą już w obrocie?

Tobiasz Maliński pisze...

Witam, rozumiem że chcecie poznawać różne spółki, ale muszę realizować prośby po kolei, bo bym się nie wyrobił - najpierw biorę na tapetę Sadovaye, a jak opublikuje klip to wtedy wezmę się za kolejny temat :).

Robert Galewski pisze...

Trzeba spółce pogratulować szczegółowości raportu. Mnóstwo informacji dodatkowych, których nie ma u konkurencji. Jednak osobiście nie tykam rolnictwa, bo przez różne regulacje unijne, przyszłość takich firm jest strasznie niepewna - wolę już wyceniać spółki technologiczne. Chyba jestem eurosceptykiem:-)

TobiaszMalinski.pl pisze...

Rzeczywiście, regulacje unijne mogą utrudnić funkcjonowanie takim spółkom, jednak ludzie i tak będą musieli jeść. Na przykład pogoda podlega i będzie podlegała poważnym wahaniom w przyszłości, co przełoży się na wyższe ceny żywności więc i wyższe zyski jej producentów :).