Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

wtorek, 5 lutego 2013

Dlaczego taka cisza na blogu?


Od dwóch miesięcy moja aktywność na tym blogu znacznie się obniżyła co wynikało z kilku powodów:b
  • kończyłem pracę nad najnowszą książką, która ukaże się już niebawem, bo w marcu tego roku i poświęcona będzie zupełnym podstawom giełdowym. Nie tylko nowicjusze znajdą w niej coś dla siebie, ale także osoby, które czytały już moje poprzednie książki. Tak naprawdę to książka, która będzie wydana jest przeznaczona dla najszerszego grona odbiorców. Książki które ukazały się dotychczas były dość niszowe uwzględniwszy poziom wiedzy finansowej ogółu polskiego społeczeństwa,
  • moje obecne obowiązki zawodowe utrudniły mi przynajmniej cotygodniowe aktualizowanie bloga - po prostu nie zawsze jest czas na wszystko.
W związku z powyższym postanowiłem skoncentrować się obecnie na współpracy z Equity Magazine, na łamach którego zamierzam umieścić cykl artykułów poświęconych obligacjom komunalnym oraz analizie jednostek samorządów terytorialnych. Wpisy z Equity będą pojawiały się również na blogu. Niestety, temat obligacji komunalnych oraz analizy finansów samorządowych, nawet w literaturze przedmiotu jest zagadnieniem dość niszowym, a szkoda, bo obligacje te są bardzo dobrze zabezpieczone i oferują całkiem wysokie zyski przy niskim ryzyku. Już w kolejnym numerze Equity Magazine opiszę zasady w oparciu o które funkcjonują finanse samorządowe, gdyż bez tej wiedzy, analiza obligacji komunalnych jest bezcelowa.     

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

6 komentarzy:

inwestuje.info pisze...

Lubię serię "Dla bystrzaków" więc chętnie zajrzę do niej. Mógłbyś zamieścić gdzieś spis treści?

Tobiasz Maliński pisze...

Spisu treści przed premierą publikować nie mogę, ale podaję zakres tematyczny:
- podstawy funkcjonowania rynku kapitałowego w polsce,
- opis zleceń,
- analiza techniczna i fundamentalna,
- opis instrumentów finansowych notowanych na GPW,
- kwestie związane z wyborem rachunku maklerskiego
- informacje z zakresu, tzw. filozofii inwestowania
i wiele, wiele innych :).

Anonimowy pisze...

Czy to oznacza, że zmieniłeś zdanie i poszedłeś do pracy?

Tobiasz Maliński pisze...

Nie napisałem, że poszedłem do pracy, tylko mam trochę roboty z własnym biznesem, więc siłą rzeczy muszę poświęcić blogowi mniej czasu :).

Marta pisze...

Mam nadzieję, że to "trochę roboty z własnym biznesem" oznacza, że biznes ma się dobrze i poszerza Pan swoją działalność:)?

Anonimowy pisze...

A ja zahaczę o Serenity S.A. Może masz jakieś informacje na temat Nalepy? Ostatnio próbowałem skontaktować się z kimś z Zarządu, ale na chwilę obecną udało mi się zaczepić tylko Kwapisiewicza - niestety tak jak się spodziewałem, to płotka do której telefonuje "Przewodniczący" jak tylko coś chce. Odsyła do Nalepy, ale kontaktu nie poda. Jesteśmy w martwym punkcie (?). Kontaktowałem się także z Markom Invest i tu zaskoczenie - sekretariat oddzwonił, odezwał się Prezes i mieliśmy okazję chwilę porozmawiać. Trudno ocenić gdzie pies pogrzebany, ale piłka po stronie Nalepy - a ten milczy. Ciekawa historia się z tego robi, a to nie koniec pewnie ;)