Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

sobota, 13 grudnia 2014

Amerykanom już się to spodobało :)

 Nadeszła długo wyczekiwana przeze mnie chwila, tzn. ruszyła przedsprzedaż mojej najnowszej książki, pt.: Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków. Jest to pozycja, od której w sumie powinienem był zacząć swoją pisarską przygodę, gdyż skierowana jest do najszerszego grona odbiorców, tj. osób które pragną rozpocząć inwestycje giełdowe. Jest to typowe ABC rynku giełdowego z uwzględnieniem polskich realiów. Prace nad książką trwały ponad 3 lata, gdyż zaczęły się w 2011 roku. Książka przeszła dwie gruntowne korekty merytoryczne i jest napisana z jednej strony rzetelnie, a z drugiej strony przystępnie, na co zawsze zwracam uwagę jako autor. Co komu po książce, która byłaby napisana mało zrozumiale, prawda? Jest to pierwsza książka o giełdzie papierów wartościowych, która powstała we współpracy z wydawnictwem nowojorskim Wiley & Sons.

Z uwagi na to, iż oficjalna premiera odbędzie się 18 stycznia 2015 roku, nie są dostępne jeszcze wersje drukowane książki, lecz można składać na nie zamówienia. Obecnie książka jest tańsza o 20%, czyli składając zamówienie teraz zyskasz 7,35 zł. Cena, która obowiązuje teraz to 41,65 zł, a od 18 stycznia będzie obowiązywała cena 49 zł. 

Obecnie posiadam w swoim portfolio trzy uzupełniające się książki przeznaczone dla inwestorów giełdowych. Każdemu, kto rozpoczyna przygodę z giełdą polecam najpierw zacząć od mojej najnowszej książki, a później poszerzyć swoją wiedzę o pozostałe dwie pozycje, które dostępne są w menu bloga po prawej stronie (książki które napisałem). 

Każdy, kto czytał moje dotychczasowe publikacje wie, że jestem entuzjastą przede wszystkim analizy biznesu, a nie analizy giełdy jako takiej. Książka Giełda Papierów Wartościowych dla Bystrzaków nie zawiera jednoznacznych wskazań, z których wynikałoby która forma analizy jest lepsza. Jest to książka, która bezstronnie przybliża wszystkie zagadnienia potrzebne do rozpoczęcia inwestycji giełdowych, zarówno analizę techniczną jak i fundamentalną. Każdy sam zdecyduje, która z nich jest lepsza. Jeśli zainteresuje Cię jednak analiza biznesu, to w pozostałych książkach mojego autorstwa znajdziesz wiele praktycznych wskazówek. 

Celowo piszę o analizie biznesu, a nie o analizie fundamentalnej, gdyż analiza fundamentalna jest zbyt wystandaryzowana, a inwestor powinien zdobyć możliwie najwięcej informacji o wybranej spółce, również sposobami, które wymykają się naukowemu podejściu. 

Zachęcam wszystkich do lektury mojej najnowszej książki, gdyż każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

W styczniu, marcu i kwietniu 2015 roku będę brał udział w trzech wydarzeniach poświęconych inwestowaniu na giełdzie. Pierwsze wydarzenie będzie szkoleniem, które odbędzie się na jednej z warszawskich uczelni. Dwa pozostałe wydarzenia to szkolenia online. Na razie niczego więcej nie zdradzę, a więcej informacji o pierwszym wydarzeniu pojawi się na blogu już na początku stycznia.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi :)

4 komentarze:

Robert Malanowski pisze...

Cześć Tobiasz!

Można wiedzieć na jakiej uczelni wyższej będziesz miał to spotkanie? A drugie pytanie to, w których dokładnie sklepach internetowych będzie dostępna Twoja książka.

Pozdrawiam

TobiaszMalinski pisze...

Szkolenie będzie na UW w Warszawie, a książka będzie dostępna na pewno w Empiku :)

Robert Malanowski pisze...

UW? Czyli rozumiem Wydział Zarządzani lub Wydział Nauk Ekonomicznych? ;)

Pozdrawiam

Magda pisze...

Czytam książki z tej serii i są dość ciekawe