Nie wiesz od czego zacząć?

Kliknij w poniższy link i sprawdź z czym na początek warto zapoznać się w tym blogu.

Poznaj blog TobiaszMalinski.pl

Moje książki

 I Ty możesz zostać Warrenem Buffettem, czyli inwestowanie skoncentrowane na GPW

Jest to moja pierwsza książka, której inspiracją były moje własne doświadczenia inwestycyjne, które stały się moim udziałem przed jej napisaniem. Bardzo podobała mi się w przeszłości i podoba nadal strategia inwestowania w spółki wartościowe, której współczesnym orędownikiem jest Warren Buffett. Książka pokazuje właśnie jak wybierać tego typu spółki na co zwracać przy tym uwagę. Dzięki niej dowiesz się co tak na prawdę oznaczają pojęcia - dobra kondycja finansowa, dobry zarząd oraz perspektywiczna branża. Zrozumienie tych pojęć jest sednem inwestowania w wartość.


 Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?

Po udanym debiucie ebooka, przyszła kolej na książkę w wersji drukowanej. Jest to wersja nieznacznie poprawiona i ulepszona i zaktualizowana w stosunku do wersji elektronicznej i co ważne, ma na prawdę świetną okładkę. Podziękowania dla wydawnictwa Helion.


Dlaczego Twój makler wolałby, żebyś TEGO nie wiedział?

Ta książka pokaże Ci z kolei, że nie warto słuchać bezkrytycznie ekspertów giełdowych oraz różnych finansistów, bowiem oni kierują się własnym interesem. Poza tym, część z nich inkasuje pieniądze za swoje wypowiedzi, a nie za ich skuteczność. Innymi słowy - oni zarabiają na gadaniu, a nie na inwestycjach. Jeśli chcesz wiedzieć jak zadbać o swój własny interes i pieniądze, sięgnij po tą książkę.Giełda Papierów Wartościowych dla Bystrzaków


Jest to ABC inwestora giełdowego przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z giełdą. Napisana jest przystępnym językiem i porusza bardzo praktyczne zagadnienia. Znajdziesz w niej wszystko co będzie potrzebne Ci w rynkowej praktyce. Dowiesz się jak wybrać rachunek maklerski, jak złożyć zlecenie, poznasz podstawy analizy technicznej i fundamentalnej. Ta książka jest punktem wyjścia do lektury moich pozostałych publikacji, które stanowią jej poszerzenie i uzupełnienie.

Od bloggera do milionera, czyli GPW widziana oczami polskich bloggerów giełdowych

Jest to darmowa publikacja, która powstała we współpracy z moimi znajomymi bloggerami. Postanowiliśmy udostępnić ją za darmo, by pokazać, że każdy może zarabiać na giełdzie, bez względu na to kim jest i czym się zajmuje. Ja pełnię w książce rolę narratora i przerowadzam bardzo ciekawe wywiady z moimi gośćmi. Być może i Ty masz wątpliwości, powstrzymujące Cię od rozpoczęcia inwestowania i pomnażania swoich pieniędzy na giełdzie. Ta książka jest świetnym początkiem, dzięki któremu pozbędziesz się obaw i zaczniesz się bogacić.
Jest ona dostępna obecnie dla kursantów, którzy biorą udział w moim darmowym kursie e-mailowym - Cała prawda o spółkach z GPW, czyli analiza finansowa dla leniwych. Możesz się zapisać na ten kurs korzystając z formularza rejestracyjnego znajdującego się po prawej stronie tego bloga. Link do ebooka otrzymasz w pierwszym mailu ode mnie :).